Výhody čistících strojů Kränzle

Hlava čerpadla ze speciální mosazi

Hlava čerpadla čistících strojů od firmy Kränzle v Německu je vyráběna z kované speciální mosazi a zaručuje velmi dlouhou životnost.

Pomaloběžný motor

Stroje – s výjimkou modelů 1151, 10/120 – jsou vybaveny pomaluběžícími, tichými 4-pólovými elektromotory s dlouhou životností (1.400 ot./min).

Keramikou potažený plunžr z ušlechtilé oceli (píst)

Všechny čistící stroje jsou vybaveny plunžry z ušlechtilé oceli potažené keramikou. Pozitivní vlastnosti plunžru z ušlechtilé oceli (dobrá tepelná vodivost) se spojují s pozitivními vlastnostmi keramické vrstvy (povrch s extrémně malým opotřebováním).
Zvyšuje to velmi výrazně životnost přístrojů.

Zabezpečení proti běhu nasucho

Všechny stroje jsou vybaveny tkaninovou manžetou a teflonovo-grafitovým kroužkem plunžru.
Vynikající kluzné vlastnosti teflonu-grafitu snižují odpor třením, a tím i teploty v přístroji.
Proto mohou přístroje delší dobu běžet nepoškozeny bez vody = bezpečnost chodu nasucho.

Bypasový provoz

Všechny přístroje se při uzavření pistole přepnou do bypasového provozu se sníženým tlakem.
Voda bude v oběhu čerpána se zbytkovým tlakem cca 10 bar. Přístroje s dodatečným označením TS (TOTAL-STOP) v tomto případě odpojí motor. Čerpadlo a pohon budou odlehčeny, což vede k podstatnému zvýšení životnosti a k úspoře energie.

Plynulá regulace tlaku a množství vody

U všech čistících přístrojů s výjimkou zdvojeného agregátu může být pracovní tlak, tedy i množství vody přesně nastaveno na příslušný čistící úkol.

Manometr z ušlechtilé oceli

Všechny přístroje jsou vybaveny velkými, přehlednými a glycerinem tlumenými manometry z ušlechtilé oceli. Kvalita od Kränzle i v detailech.

Bez přítomnosti koroze a s dlouhou životností

Nesmějí se vyskytnout poruchy činnosti vzniklé korozí. Komponenty čerpadla a bezpečnostních zařízení, které přivádějí vodu, jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli nebo speciální mosazi.

Systém zpětného vedení netěsností

Vodní polštář mezi těsnicími systémy plunžrů zabrání tomu, aby se nasávaný vzduch nemohl dostat k těsnění čerpadla.
Tím se výrazně zvyšuje životnost plunžrů a čerpadla.

Bezpečnost výrobků

Přístroje firmy Kränzle jsou vyzkoušeny a příslušně certifikovány podle postupu CE a také postupu TÜV/GS.

Podle čeho vybírat vysokotlaký čistící stroj

Při výběru vysotlakého čističe by se Vám mohl hodit tento slovníček pojmů a terminologie i rady, na co si při výběru Vašeho čistícího stroje dávat pozor.

 

Cena = množství vody

Převodní tabulka:

1 l/min = 0.016667 l/s

1 l/min = 60 l/h

1 l/min = 0.06 m3/h

Množství výstupní vody se většinou udává v l/min nebo l/hod a společně s pracovním tlakem je tato hodnota důležitá pro výpočet hydrodynamického výkonu (čistící účinnost) stroje.

Vodní zdroj (vstup vody do stroje) by měl mít minutový průtok vyšší cca o 10%, aby bylo vždy zajištěno dostatečné zásobování stroje vodou.

Moderní stroje (např. Kränzle quadro, Kränzle therm, Kränzle profi,…) používají oddělovací plovákovou nádobu mezi čerpadlem a vodním zdrojem, čímž eliminují výkyvy v dodávce vody a zajišťují bezproblémový provoz vysokotlakého čerpadla.

U strojů s vyšším výkonem může být plováková nádoba nahrazena dávkovacím čerpadlem, které plní stejnou funkci.

Pro čistící práce, jako např. mytí vozidel, nákladních aut nebo stavební techniky apod. je dostatečné množství vody velmi důležité!!

 

Pracovní tlak

Převodní tabulka:

1 bar = 100 000 pascalů

1 bar = 0,1 megapascalů

1 bar = 100 kilopascalů

1 bar = 0,987 fyzikálních atmosfér

1 bar = 1 000 hektopascal

1 bar = 1 000 milibar

1 bar = 14,504 PSI

Udává hodnotu výstupního tlaku v barech. Tato hodnota je dosažena na trysce, se vzdáleností tlak klesá v závislosti na dalších faktorech. Jedním z nich je například typ použité ploché trysky (úhel rozstřiku a šíře paprsku). S použitím rotační trysky (bodový paprsek rotující v kuželu pod určitým úhlem) je účinnost výstupního tlaku zvýšena až 2,5x.

Pracovní tlak u čistících strojů nezaměňujte s přepínacím tlakem, což je hodnota, při které se vysokotlaké čerpadlo přepíná do režimu by-pass (viz níže). Někteří prodejci udávají nesmyslně pouze tlak přepínací, neboť je tato hodnota vyšší, ale nevypovídá o skutečném pracovním tlaku čistícího stroje.

 

Parametry elektromotoru

U elektromotorů, jakožto pohonných jednotek elektrických vysokotlakých čistících strojů, je velmi důležité množství otáček za minutu. Čím nižší, tím lépe. Z logického pohledu mají motory s nižšími otáčkami delší životnost, delší interval pro výměnu vnitřních částí (ložiska,…) apod.

Veškeré vysokotlaké čističe Kränzle (vyjma K 1151, 10/120) mají pomaloběžné motory 1400 ot/min, které spolu s dalšími přednostmi zajišťují dlouhou životnost.

Výkon elektromotoru by měl být dostatečně naddimenzován, aby nedocházelo k chybám při rozběhu stroje apod.

 

Výška nasávání – sací výška

Pokud není u čističů instalováno na vstupu přetlakové čidlo nebo plováková nádoba, je možné vysokotlaké čerpadlo použít jako samovasávací, to znamená, že na vstupu nemusí být přetlaková voda, ale čerpadlo je schopno vodu samo natáhnout z určité záporné výšky. U strojů Kränzle je sací výška od 1 do 2,5 m v závislosti na parametrech stroje.

Pro čerpadlo je však vždy lepší pokud na vstupu alespoň minimálůní přetlak vznikne, např. umístěním externí nádoby s vodou do stejné výšky jako je samotný stroj (čerpadlo).

 

Pro profesionální použití používejte profesionální stroje Kränzle!

 

Adresa

Provozovny:

PAPÍRNICTVÍ
MUDr. Šlejmara 750
345 62 Holýšov
tel.: +420 727 825 561

email:
papirnictvi@anatra.cz

Otevřeno: po - pá 9 - 17 hodin (polední pauza 12 - 12,30), so 9 - 12 hodin

Plzeňská 350
345 61 Staňkov
tel.: +420 725 426 378

email:
objednavky@anatra.cz

Plovární 3
301 00 Plzeň
Otevřeno: po - pá 8 - 14 hodin
tel.: +420 728 500 776

ANATRA s.r.o.
Sadová 567
345 62 Holýšov
tel.: +420 724 393 314

email:
anatra@anatra.cz